logo
Najnowsze wiadomości o Jak wybrać odpowiednią obróbkę powierzchniową dla elementów złącznych przemysłowych: cynkowanie galwaniczne vs. cynkowanie ogniowe vs. PTFE vs. Da

September 22, 2026

Jak wybrać odpowiednią obróbkę powierzchniową dla elementów złącznych przemysłowych: cynkowanie galwaniczne vs. cynkowanie ogniowe vs. PTFE vs. Da

Korrozja jest najczęstszą przyczyną awarii mocujących elementów w przemyśle.Obsługa powierzchniowa określa, jak długo może wytrzymać obciążenie, zanim korozja zagraża stawu.Jednakże kupujący często wybierają "płyty cynkowe" bez sprawdzenia, czy środowisko wymaga więcej.

Przed określeniem wykończenia należy ocenić: środowisko korozyjne (suche w pomieszczeniach, wilgotne na zewnątrz, morskie, chemiczne), wymagany okres użytkowania, temperaturę pracy, właściwości momentu obrotowego/tarcia,zgodność z wymogami w zakresie ochrony środowiska (RoHS/REACH), i całkowity koszt posiadania.

Cztery główne opcje

Elektrogalwanizacja (płytkowanie cynkiem)Depozytuje cienką warstwę cynku o pojemności 5 ‰ 12 μm, zwykle z pasywnym powłoką.Odstrzyknięcie soli do czerwonej rdzy wynosi zazwyczaj 240-480 h (ASTM B117)Ograniczenia: ograniczona ochrona na zewnątrz, ryzyko rozkładu wodoru na poziomie 10.9+ (wymaga się wypełnienia) i niewielkie dostosowanie pasma nici.

Galwanizacja ciepła (HDG)zanurza elementy mocujące w stopionym cynku w temperaturze ~450 °C, tworząc powiązaną metalotechnicznie powłokę o długości 40 ‰ 100 μm. Odporność na czerwoną rdzewinę 800 ‰ 1500 + h sprawia, że jest domyślnie stosowana w konstrukcjach zewnętrznych ze stali, mostach,wieże przesyłoweOstrzeżenia: orzechy muszą być przełożone, aby pasowały do grubości powłoki (wymagane są dopasowane zestawy), a wiele specyfikacji zakazuje HDG w klasie 10.9/12.9 ze względu na ryzyko rozkładu.:ISO 10684, ASTM A153.

powłoka z PTFEjest fluoropolimerem rozpylanym lub połączonym z przędzeniem, często na bazie cynku lub fosforanu, o bardzo niskim współczynniku tarcia i obojętności chemicznej do ~ 260 °C.Najlepiej dla połączeń z płaszczykami ropy naftowej i gazu, gdzie jest niskaWykorzystanie sprayu soli: 500 ‰ 1000 + h. Kosztuje więcej i jest trudne do naprawy w terenie.

Dacromet (płytka cynkowa / Geomet)stosuje się mieszaninę cynku i płatków aluminiowych na bazie wody, pieczoną w temperaturze ~300 °C, bez elektrolizy, a zatem bez rozkładu wodoru.części podwozia samochodów, i sprzętu energetycznego wiatrowego, o odporności na rozpylanie soli 500 ‰ 1500 + h i spełniających wymagania RoHS.

Szybkie porównanie

Nieruchomości Zinkoplasty HDG PTFE Dacromet
Gęstość 5 ‰ 12 μm 40 ‰ 100 μm 15 ‰ 40 μm 6·12 μm/warstwa
Spray solny (czerwona rdza) 240 ̊480 h 800 ‰ 1500 + h 500 ‰ 1000+ h 500 ̇ 1500+ h
Maksymalna temperatura. ~ 120 °C ~ 200 °C ~ 260 °C ~ 300 °C
Ryzyko rozszczelania się wodoru Tak (≥ 10, 9) Tak (wysokie oceny) - Nie, nie. - Nie, nie.
Cięcie Środkowa Wysoki Bardzo niski Niski/umiarkowany
Względne koszty Najniższy Środkowa Wyższy Wyższy

Dopełnienie wymagań przemysłu

  • Konstrukcje stalowe / budynki metalowe / transmisja mocy: HDG® udowodniona długotrwała ochrona zewnętrzna.
  • Olej i gaz: odporność chemiczna PTFE lub Dacromet oraz przewidywalne zachowanie momentu obrotowego/napędu.
  • Energia wiatrowa: Dacromet® brak rozkładu na śrubkach o wysokiej wytrzymałości, odporność na rozpylanie solą w miejscach przybrzeżnych.
  • Fotowoltaiczne: HDG (mocowane na ziemi) lub Dacromet (mechanicy śledzące), w zależności od środowiska.
  • Produkcja samochodowa: dopuszczona przez Dacromet® OEM i wolna od chromu sześciowartościowego.

najnowsze wiadomości o firmie Jak wybrać odpowiednią obróbkę powierzchniową dla elementów złącznych przemysłowych: cynkowanie galwaniczne vs. cynkowanie ogniowe vs. PTFE vs. Da  0

Czego należy oczekiwać od dostawcy

  1. Sprawozdanie z badań na rozpylanie soli (ASTM B117 / ISO 9227) dla rzeczywistej partii powłoki
  2. Gęstość powłoki mierzona na części z nitką
  3. Badanie przyczepności (badanie taśmą lub próbą gięcia ASTM D3359)
  4. Badanie łamliwości wodoru (ISO 15330 / ASTM F519) dla pokrytych warstw klasy 10.9+
  5. Certyfikat materiału EN 10204 3.1/3.2

W FLRS (Shaanxi Flourish Industrial Co., Ltd.) każda przesyłka zawiera raporty inspekcji wymiarowej, wyniki natryskowania solą i certyfikaty EN 10204 3.1/3.2; twardość, rozciąganie,i testy wydajności są wykonywane w naszym własnym laboratorium, a na żądanie można zorganizować inspekcję ze strony SGS, BV lub TÜV.

Wniosek

Nie istnieje uniwersalnie "najlepsza" obróbka powierzchni, tylko odpowiednia dla środowiska, klasy wytrzymałości i kosztów cyklu życia.HDG dominuje w infrastrukturze zewnętrznej, PTFE doskonale sprawdza się w obsłudze chemicznej i niskiego momentu obrotowego, a Dacromet chroni wysokiej wytrzymałości, krytyczne dla korozji zespoły.

Kontakt: flrs@mechanical-fasteners.com Telefon: +86-29-86613868https://mechanical-fasteners.com